9 sie 2013

Magdalena Wosińska

Dawno nie pisałam nic o fotografii. Ostatnim postem był chyba ten o Moni Haworth. Moim najnowszym odkryciem jest natomiast Magdalena Wosińska. Urodziła się w Polsce w 1983 roku, ale w wieku ośmiu lat przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, ponieważ jej rodzice dostali tam lepszą pracę. Obecnie mieszka na stałe w Los Angeles i tworzy edytoriale oraz kampanie reklamowe (np. marek Lee i Converse), ale gra też w zespole i dokumentuje swoje życie codzienne.

Żeby wciągnąć się w prace jakiegoś fotografa muszę zostać przyciągnięta jakąś historią. I tak w przypadku Magdy bardzo urzekł mnie styl życia, jaki prezentuje na zdjęciach. Wszystkie są bardzo autentyczne, a ona sama mówi, że od najnowszych modeli aparatów woli stare Polaroidy. Oczywiście mówię tutaj o niekomercyjnych projektach, robionych najczęściej spontanicznie, bo wiadomo, że sesje na zamówienie rządzą się własnymi prawami. Świetnie udaje jej się chwytać momenty, często wyszukuje też bardzo charakterystycznych modeli. Lubi pokazywać zabawę ze znajomymi z różnych kręgów, sprawnie operuje nagością, czasem szokuje i skłania do refleksji. Większość zdjęć robi w Ameryce, chociaż jej prace to także migawki z całego świata i zdarzają się bardziej nostalgiczne ujęcia m.in. z jej podróży po Islandii. Co ciekawe, sama też często występuje na zdjęciach sprawiając, że historia jaką przez nie opowiada jest wiarygodna, a ona sama jest jej częścią.

zdjęcia: Magdalena Wosińska

Miałam ogromny dylemat, które zdjęcia umieścić na blogu, żeby uchwycić ich charakterystyczny styl, bo najchętniej wkleiłabym wszystkie! Postanowiłam jednak nie tworzyć najdłuższego w historii blogspota posta, a głodnych większej porcji prac Magdaleny zapraszam na jej oficjalną stronę. Na koniec mam jeszcze dla Was filmik - obejrzyjcie koniecznie! Autorka zdjęć wypadła świetnie i widać, że jest taka, jak jej prace: otwarta, bezpośrednia, z poczuciem humoru. Kilka wypowiedzi naprawdę mnie rozbawiło i zmusiło do dopisania jej kolejnych plusów na tej, i tak już długiej, liście.8 komentarzy:

 1. fajne fotki ;)
  zapraszam ---> http://kosme-teria.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. genialne zdjęcia - mnóstwo inspiracji! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny blog, bardzo inspirujący.
  www.kashmirinspirations.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. przepiękne zdjęcia, te ostatnie zaparło dech :) świetnie tutaj :)

  OdpowiedzUsuń
 5. te zdjęcia są niesamowite :) pozdrawiam http://silesianfashionfreak.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 6. Great pics! What a talent!
  Love G xx

  www.supercalafashionistic.com

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne i bardzo inspirujące zdjęcia! Serdecznie pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń

8 komentarzy