24 mar 2013

Velvet


/ Jean Paul Gaultier / Alexander McQueen / Roberto Cavalli / Jean Paul Gaultier / Givenchy /  

Aksamit jest pięknym materiałem. Od lat przemyka przez kolekcję najróżniejszych domów mody i zdecydowanie nie jest to 'must have' jednego sezonu. Pierwotnie był przeznaczony tylko i wyłącznie do szycia wytwornych strojów wieczorowych, ale dziś  - kiedy już chyba każda zasada dotycząca ubioru, jaka kiedykolwiek powstała, została złamana - przeniknął do większości sklepów i spokojnie można go nosić na co dzień ujarzmiając mniej mieniącymi się tkaninami. Ten najdroższy jest tworzony z nici jedwabiu naturalnego, natomiast sieciówki zastępują je tańszą wersją z bawełny czy wiskozy. Łatwo wyglądać w nim, jak postać z epoki średniowiecza i z tym właśnie okresem kojarzy się wielu osobom, ale jestem zdecydowanie przeciwniczką takiego myślenia. Od dłuższego czasu kupuję ubrania z tego materiału głównie za sprawą chodzenia po second handach, które w nich wręcz tonął (moje buty pokazywałam tutaj).

Ostatnio moja mała kolekcja znów powiększyła się o kolejny element garderoby. Zazwyczaj mam tak, że chodząc po sklepach w celu znalezienia prezentu dla kogoś, wychodzę z czymś dla siebie. I tak oto efektem ostatniego błąkania się między wieszakami H&Mu w celu znalezienia bliżej nieokreślonego prezentu są prezentowane poniżej spodnie. Były chyba jedyną godną uwagi rzeczą na dziale przecen. Samotna para. Mój rozmiar. I... kosztowały 30zł (przeceny -80% to jest to)! Dlaczego nikt ich nie wziął wcześniej? Chyba czekały na mnie. Są bardzo przewiewne i chłodne w dotyku, więc dziś zdjęcia niestety tylko w kawałkach. Całość będzie możliwa do pokazania w plenerze dopiero, gdy stopnieje śnieg i już na stałe zagości słońce (oby niedługo). 

Tym razem natchnęło mnie na klimat retro po wizycie na Warsaw Fashion Film Festival i oglądnięciu kilku filmów dotyczących mody ubiegłego wieku. Połączyłam je z klipsami, w których moja mama brała ślub oraz koszulą-mgiełką z uroczym vintage'owym kołnierzykiem. Mam nadzieję, że to niecodzienne wcielenie też się Wam spodoba.

Zapraszam na fanpage'a ---> clik

zdjęcia, kolaż: ja
| kolczyki, koszula - Vintage | aksamitne spodnie - H&M | 

9 komentarzy:

9 komentarzy