5 maj 2011

ŁÓDŹ | Tydzień Mody

Pokaz marki MMC
Właśnie zaczął się Fashion Week w Łodzi, na którym nie mam okazji być. Siedzę na fotelu w dresie i jestem z tego powodu naprawdę szczęśliwa. Po ostatnim jestem - niestety - bardzo zrażona. Mam pełno cudownych wspomnień, ale raczej nie są związane z tym po co de facto tam pojechałam. Organizacja i atmosfera między pokazami była okropna, a przecież nie był to pierwszy tydzień mody w Łodzi. Spóźnienia - na każdym pokazie. Więcej (dużo, dużo więcej) akredytacji niż miejsc - też. Przepychanki przy wejściu przypominające pogo na rockowym koncercie, a także pot, łez i krew wylane w trakcie dobijania się okazały się nic nie warte. Czemu? Bo kolekcje były słabe. Muszę jednak zaznaczyć, że na żaden z ostatnich, czyli najważniejszych pokazów, nie udało mi się wejść mimo posiadania przepustki uprawniającej mnie do tego. Rzekomym powodem podanym przez głównego organizatora była zbyt duża liczba przyjaciół zaproszonych przez projektanta. Ręce i nogi mi opadły, nie tylko ze zmęczenia.

Aleeee może jakieś pozytywy! Odkopałam stare (niepublikowane!) zdjęcia zrobione aparatem Madzi m.in. z fantastycznego pokazu MMC, chyba najlepszego jaki widziałam w Łodzi. Świetnie wpisywał się w surowy, minimalistyczny styl charakterystyczny np. dla Skandynawii. W "rocznicę" naszego wyjazdu chcę Wam pokazać jeszcze kilka migawek, które umknęły mi wcześniej. Atmosfera łódzkich manufaktur, miejsca wystaw, wykładów i pokazów są niesamowite! Dla nich warto było przejechać ten kawałek Polski. Polecam każdemu wybranie się tam kiedyś na wycieczkę :)

Poznajecie tę rudą grzywę? :)
 ph. by Madzia i ja

8 komentarzy:

 1. Musi być tam fajnie :) taki dobry klimat ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Naprawde ciekawy blog, gratulacje.
  Fajne zdjecia( sama robisz?), ciekawe inspiracje
  Zapraszam również do siebie... i niech adres Was nie zmyli
  www.aktywnemacierzynstwo.blogspot.com
  Przecież młoda mama też może wyglądać i czuć się dobrze ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie tu:)

  Obserwuje-jeśli można:)
  Zapraszam do siebie do obserwowania:)
  www.inherheart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki wszystkim. Ze zdjęciami jest różnie. Często robi je moja przyjaciółka, Madzia. Wszystkie z tego posta zostały zrobione jej aparatem. Kiedyś dodawałam posty ze swoimi fashion weekowymi zdjęciami.

  OdpowiedzUsuń
 5. czemu nie podobała Ci się fashion week?
  ja jak głupia płaczę na gossip, szczególnie po ostatnim odcinku tak się rozryczałam, że jak zadzwoniłam do swojego chłopaka to stwierdził, że jestem nienormalna :D
  bardzo fajne zdjęcia, naprawdę :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie podobało mi się, bo organizacja była okropna. Pokazy miały 40 minutowe opóźnienia, było więcej ludzi niż miejsc. Miałam vipowskie wejściówki, a mimo to na większość pokazów po prostu się nie wepchałam. Organizator zupełnie umywał ręcę, podczas gdy dużo osób bez zaprszeń wpychało się kątami na pokazy. Moja mama była wściekła, bo przejechałyśmy kawał drogi, żeby czekać pół godziny na każde wejśćie, a potem dowiedzieć się, że jednak nie ma miejsc i mamy pecha. Polska organizacja jest żenujące, niestety daleko nam do zachodu nawet na fw. (ale się rozpisałam)

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetne, klimatyczne miejsce na pokazy! Ja byłam w hali expo i organizacja tragedia. Najgorzej chyba było w niedzielę, opóźnienia o blisko godzinę. Co do zaproszeń chyba powinni wiedzieć ile mają danych gości ile vipów ile zaproszeń do rozdania i tyle samo miejsc.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zdjecia sa cudne, szkoda, ze w tym roku Cie tam zabraklo bo pewnie tu moglybysmy podziwiac idealne fotorelacje.

  OdpowiedzUsuń

8 komentarzy